דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)
מאמאצ'קה נמצאת בימים אלה בחופשת לידה. משלוחי הסלסילות יתחדשו בתום החופשה.

מאיה בן שושן

מי אני?

בת 34, נשואה לנמרוד ואמא של לילי (שנתיים ושמונה), גרה באליכין בעמק חפר, ועובדת כעורכת תוכן.

מהי שיגרת היום שלי?

בדרך כלל הבת שלי מעירה אותי מאוד מוקדם כי היא פחות בקטע של שינה מאז שהיא נולדה, ואז אני שותה קפה ואנחנו מתארגנות ונוסעות לגן. השנה בגלל שאני משלימה תואר שני, לקחתי על עצמי פרויקט תוכן יחסית קליל שאני עושה מהבית, וזה מאפשר לי גם לעבוד וגם ללמוד. בחמש אני אוספת את הבת שלי, ובעלי מגיע בדרך כלל שעה אחרי ואז אנחנו עושים יחד את נוהל ארוחת ערב-מקלחת-הרדמה.

מה למדתי מאז שהפכתי לאמא?

באופן כללי, ואולי זה יישמע כמו משהו רוחניקי בשקל, אני מרגישה שנפתחה לי צ’אקרת אימהות מאז שהפכתי לאמא, וזה אומר שאני מרגישה דברים בעוצמות אחרות משהרגשתי בעבר. אני הרבה יותר רגישה ומלאת חמלה וסבלנית. אני חושבת שהדבר הכי גדול שלמדתי זה שאני יותר חזקה ממה שחשבתי, ושנשים בכלל הן עם כל-כך חזק, כי להביא חיים לעולם ולהתמודד עם גידול ילדים זה אחד הדברים הכי קשים שיש… ויש לי רק אחת!

מה הכי קשה בלהיות אמא?

אצלי בראש ובראשונה זה החוסר שינה, זה הדבר שאני הכי מתגעגעת אליו וכמהה לו. חוץ מזה שהבת שלי נמצאת בשלב של בדיקת גבולות, וזה יכול להטריף אותי. אני חושבת שהכי קשה לי זה לנסות לשמור על השפיות כשלפעמים אני מרגישה שאני מתחרפנת ושאין לי כוח יותר. אין ספק שזה תפקיד שדורש המון אורך רוח.

מה אני עושה בזמן הפנוי שלי?

בדרך כלל ספורט, שפשוט עושה לי אושר ומרגיע אותי. אני עושה זומבה ואימוני סרף-סט, ולפעמים רצה וזה ממש הפסיכולוג שלי. גם קפה או סושי וכוס יין עם חברות טובות תמיד עושים לי טוב, רק שהרבה פעמים העייפות מכריעה אותי או שזה סופר-בעייתי לקבוע עם כולן.

עם מי (Dead or alive) הייתי שותה קפה? (שלא התקרר כמובן)?

עם פרידה קאלו. אני אוהבת אותה כבר שנים והייתי מתה לדעת מה עובר בתוך הראש של אישה שאחראית לכאלה יצירות אומנות דרמטיות, ועם כזה סיפור חיים מורכב ומטלטל. אחרי הצבא נסעתי למקסיקו וביקרתי בבית שלה שהוא גם מעורר השראה בטירוף. הייתי יושבת איתה בכיף בחצר על הפוך סויה ומלרלרת איתה על החיים.

שוברת דיאטה עם?

שמרים ועוגות בחושות! חולשה שלי.

טיפ מנצח למאמאצ’קות אחרות?

אל תהיו קשות עם עצמכן בכל מה שקשור לילדים, כל אחת עושה כל מה שהיא יכולה עבור הילד שלה, וגם, אל תהססו לבקש עזרה, אם זה מהמשפחה או עזרה בתשלום. גידול ילדים זה מסע מדהים אבל מאוד קדחתני, ואסור לכן לשכוח את עצמכן בפנים. כל אמא צריכה חופש מלהיות אמא.