דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)
מאמאצ'קה נמצאת בימים אלה בחופשת לידה. משלוחי הסלסילות יתחדשו בתום החופשה.

מעיין עשת

מי אני?

בת 35, נשואה לסתו, ואמא של יובל (6.5), גיא (4.5) ואלמוג (3 חודשים), גרה ברשפון, פיזיותרפיסטית רצפת אגן וילדים, הידרותרפיסטית והבעלים של ‘מעיינה’, בריכה טיפולית ברשפון.

מהי שגרת היום שלי?

כרגע אני בחופשת לידה, אז אני קמה לפי אלמוג, בסביבות שש וחצי-רבע לשבע. יש ימים שאני ממשיכה לישון קצת בבוקר ואז בעלי שם את הבנות בגן, ויש ימים שאני מארגנת אותן, כי הוא עובד בסאונד וחוזר בשעות מאוחרות. חוץ מזה, שגרת היום שלי במהלך השבוע משתנה, כי כל יום אני עושה משהו אחר.
יום אחד בשבוע אני מעבירה בבוקר עיסוי תינוקות אצלי בבית ואז אני תמיד אופה משהו לפני, שיהיה לאימהות משהו לנשנש. בשאר הימים אני בעיקר מטפלת, ובין לבין מכינה ארוחת צהריים, מספיקה לפעמים לאיזה שיעור פילאטיס ומנסה לקדם פגישות עסקיות. אחרי הצהריים או שהבנות בחוגים, או שיש פליידייטים אצלנו או אצל חברות, ואני מודה שאני נעזרת בבייביסיטר לפעמים בשעות הקשות של האטרף והמקלחות. אחרי שכולם הולכים לישון אני מוצאת את עצמי במרתון מטורף של כלים וכביסות, מסדרת את הבית, מכינה לעצמי סוף סוף משהו לאכול, וצוללת לפרק של משחקי הכס.

מה למדתי מאז שהפכתי לאמא?

אחד הדברים הכי חשובים שלמדתי זה שאפשר לבקש עזרה וצריך לדעת לקבל עזרה, בלי להרגיש לא נעים או לא בסדר. יש הרבה אימהות שלא יעזו לבקש עזרה, ופעם גם אני לא הייתי מבקשת. באופן כללי אני חושבת שיש לנו קושי כנשים לבקש עזרה, כי אנחנו חושבות שזה אומר עלינו משהו. אני מפעילה במושב פרויקט של ‘פינוקי לידה’, ואחת היולדות שקיבלה מאיתנו אוכל, אמרה לי שמעבר לכיף שבלקבל אוכל מבושל הביתה, זה היה בשבילה שיעור בללמוד לקבל עזרה ולהבין שזה בסדר.

מה הכי קשה בלהיות אמא?

“אני מתבאסת לפעמים שאני צריכה ‘לאפס’ את הבנות שלי ולשים להן גבולות, כי הרבה פעמים בא לי להיות הבייביסיטר המגניבה, ולא האמא שמרימה את הקול. עוד דבר שמבאס אותי זה שלפעמים אחה”צ אני באמת רוצה לעשות איתן דברים, אבל אז אני רואה את הבלגן שיש בבית ונשאבת לסדר ולארגן במקום להיות איתן, כי אני יודעת שאחר כך הכל יחכה לי ואני אהיה עייפה מדי”.

מאיפה הגיע החיבור שלי למים?

כשאח שלי היה צעיר, הוא חלה במחלה אוטואימונית והיה בשיקום בבית לוינשטיין, ואחד הדברים שהכי עזרו לו היה הידרותרפיה, וזה משהו שכנראה ליווה אותי מאז. חוץ מעולם המים, יש לי כמובן חיבור חזק לעולם ההריון והלידה, שנעשה בשנה הראשונה שבה התחלתי ללמוד פיזיותרפיה. באותה השנה אחותי ילדה והייתי נוכחת בלידה שלה, וזו הייתה חוויה ממש עוצמתית בשבילי, ואז החלטתי לקחת קורס שעוסק בנשים בהריון. בסופו של דבר, היה לי ברור שאני לא יכולה לטפל ביבשה, כי החיבור של מים, הריון ולידה הוא פשוט טבעי. היום אני הידרותרפיסטית עם אוריינטציה לנשים בהריון, מעבירה שיעורי תנועה במים להריוניות בדגש על הכנה ללידה, והחל מספטמבר אתחיל להעביר שיעורי תנועה ושיר לקטנטנים, כי אני גם אוהבת לשיר.

מה אני עושה בזמן הפנוי שלי?

כרגע אני בחופשת לידה, אז אני הולכת לישון בלילה יחסית מוקדם, אבל בדרך כלל אני בנאדם של לילה והולכת לישון ממש מאוחר, ועד הרגע שאני נכנסת למיטה אני מקפידה לקרוא תכנים מקצועיים או לעבוד על מצגות שאני מעבירה. אני מאוד אוהבת לקרוא את הספרים של אשכול נבו, וכבר מלא זמן מחכה לי הספר החדש שלו עם הקדשה אישית, ואני לא מספיקה להגיע אליו. חוץ מזה, שכשיש לי קצת זמן, אני מאוד אוהבת לאפות, ובמיוחד עוגיות טבעוניות מכל מיני בלוגים שווים.

עם מי (Dead or alive) הייתי שותה קפה? (שלא התקרר כמובן)?

עם סבתא שלי, סבתא שרה, שהייתה כמו אמא שנייה בשבילי, ונפטרה כשהייתי בת 13. סבתא הייתה פלמ”חניקית שהסתתרה במפעל תת-קרקעי שנקרא ‘מכון איילון’ ברחובות, והייתה מייצרת מתחת לאדמה אמצעי תחמושת בתקופת המנדט הבריטי. הייתי רוצה לשמוע עוד פרטים מהצד שלה על הסיפור, ובכלל, לשאול אותה איך הייתה האמהוּת שלה והסבתאות שלה. היא עברה הרבה דברים בחיים שלה ולא שיתפה אותי כי הייתי צעירה מדי.

שוברת דיאטה עם?

אני צמחונית מגיל 18, ובשנה וחצי האחרונות הפכתי לטבעונית מטעמי מוסר, אז במקרה שלי, אני לא עומדת בפני פיצה טבעונית, אבל היא חייבת להיות עם גבינה מקשיו ולא מסויה. עוד דבר שאני מרשה לעצמי לפעמים זה קולה (רגילה!) למרות שזה הדבר הכי לא בריא בעולם. אנחנו קונים אותה בפחיות ואני מרשה לעצמי להתפנק מדי פעם.

טיפ מנצח למאמאצ’קות אחרות?

טיפ שאני אומרת אותו גם לעצמי, זה שצריך לזכור להתיילד עם הילדים שלנו, אם זה יחד איתם בגינה או בבית. תרשו לעצמכן להשתטות עם הילדים כי זה מחייה בנו את הילד שבתוכנו, וזה כיף לשני הצדדים.