דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)
מאמאצ'קה נמצאת בימים אלה בחופשת לידה. משלוחי הסלסילות יתחדשו בתום החופשה.

נועה גלעדי

מי אני?

בת 33, נשואה למוּש ואמא של ינאי (4.5) ואילון (1.5), גרה בבורגתה, בעלת עסק לעיצוב שיער.

מהי שגרת היום שלי?

קמים בבוקר בסביבות שבע, מארגנים את הילדים ושמים אותם בגן, ובשמונה וחצי אני יושבת בגינה עם הקפה ועונה להודעות וטלפונים שהצטברו מלקוחות. בתשע המספרה נפתחת ואני מתחילה לעבוד עד סביבות שתיים. לכאורה אני לא עובדת הרבה שעות, אבל העבודה שלי מאוד אינטנסיבית, ואני לא יכולה פיזית ונפשית לעבוד יותר. במהלך העבודה הריכוז שלי מאוד גבוה ואני מקדישה המון תשומת לב לכל תספורת, וגם כי בנות באות אחת אחרי השנייה אז אין לי ממש הפסקה, ואני לרוב לא מספיקה לאכול. מאחר וגם בימי שישי אני עובדת, יום ראשון הוא היום חופש הקבוע שלי, שבדרך כלל אני עושה בו סידורים, מבשלת, נפגשת עם חברה או לא עושה כלום, שזה גם חשוב. ניסיתי את כל הימים ויום ראשון הוא היום האולטימטיבי לקחת בו חופש, זה מאריך את הסופ”ש ואין שביזות יום א’. בצהריים ינאי הבן הגדול שלי חוזר מהגן, ואנחנו אוכלים צהריים ביחד, ואחרי הצהריים אילון הקטנה חוזרת מהגן ואנחנו לרוב בחצר שלנו או בגן שעשועים. בעלי גם עצמאי וזה נותן לנו את הפריבילגיה להיות הרבה ביחד עם הילדים, ולרוב את המקלחות והארגונים של לפני השינה נעשה ביחד.

מה למדתי מאז שהפכתי לאמא?

קיבלתי פרופורציות לדברים החשובים באמת, שזה בראש ובראשונה להיות שם בשביל המשפחה שלי. אם לפני הילדים הייתי מקבלת לקוחות בכל שעה, גם בשבתות, ועובדת כמו מטורפת, הבנתי שהעבודה שלי היא אומנם משהו שאני מאוד אוהבת לעשות, אבל היא גם כלי שמשרת אותי לחיות טוב ולהיות עם המשפחה שלי, וזו הסיבה שאני לא עובדת כל יום אחרי הצהריים. חוץ מזה, למדתי את השיעור שאני חושבת שרוב האימהות לומדות בדרך, שקודם כל אני צריכה לאהוב את עצמי, ושם אני עושה הכי הרבה עבודה. אמא שאוהבת את עצמה וסולחת לעצמה, היא אמא יותר טובה, וזה מקרין החוצה על הילדים.

מה הכי קשה בלהיות אמא?

קודם כל האינטנסיביות! זו עבודה מסביב לשעון, כל הזמן, ואין רגע דל, ואז מגיע הסופ”ש ולא באמת נחים. אחד הדברים שקשים לי היא להבין שהילדים שלי הם לא אני, הם ישות שהיא נפרדת ואת צריכה לקבל את הדבר הזה ולאהוב את זה, ולא לנסות להילחם בזה. ינאי הגדול שלי הוא ילד מאוד זהיר, מאוד מתוכנן מראש, ובדיוק ההיפך ממני, ולפעמים אני רוצה להגיד לו ‘פשוט תהיה ילד’, אבל אני מבינה שאני צריכה לקבל אותו כמו שהוא, ולהכיל את הצד הזה באישיות שלו. הרבה פעמים אתה רוצה שהילד שלך יהיה כמוך, או שיעשה דברים שימצאו חן בעיניי הסביבה, אבל זו בדיוק הנקודה להתבונן פנימה ולהבין שהילד שלך הוא לא כמוך, ולא תמיד יעשה מה שלך נראה נכון, והגדולה היא לקבל את הדברים ולצמוח מהם ביחד איתו.

איך הגעתי לתחום השיער?

כבר בגיל 16 מצאתי את עצמי מספרת חברות שלי, והמון שנים סיפרתי אנשים כתחביב ולא לקחתי על זה כסף. לפני כמה שנים למדתי עיצוב תעשייתי, ואחרי זה החלטתי שאני בעצם הכי רוצה לספר אנשים והתחלתי ללמוד את זה בצורה מקצועית. אם הייתי יכולה להגדיר את הסטייל שלי, אז הייתי אומרת שאני מספרת בסגנון ‘טבעי’, אני מספרת על שיער יבש ובעד מינימום השתעבדות לצבע, לפנים ולחומרים. אני בעד לצבוע בשביל הפאן, אבל לא כהשתעבדות לא בריאה, ומאמינה במינימום של התעסקות בשיער. אני אוהבת תספורות א-סימטריות וקצת להעז, כי באמת ששיער הוא אקססורי לכל דבר, ואם יש לך תספורת מגניבה, מספיק שתלבשי גופיית סבא וג’ינס ואת מסודרת. לשיער יש הרבה כוח, ואם מישהי לא אוהבת את השיער שלה, זה ממש ישפיע לה על מצב הרוח.

מה אני עושה בזמן הפנוי שלי?

החברה הכי טובה שלי מגיל שנתיים וחצי היא השכנה שלי, ובעלה הוא השותף של בעלי (אנחנו גרים קיר ליד קיר) אז אנחנו הרבה יושבים ביחד ארבעתנו בערב בחצר. לפני שאילון נולדה הייתי עושה קדרות, אבל הפסקתי, ולאחרונה התחלתי לאפות, אפייה יכולה להיות משהו מאוד אסתטי ואני אוהבת דברים יפים. לפעמים כל מה שאני עושה בזמן הפנוי שלי הוא להיזרק מול הטלוויזיה עד שהמוח הופך לפירה.

עם מי (Dead or alive) הייתי שותה קפה? (שלא התקרר כמובן)?

עם אופרה ווינפרי, אישה מדהימה שעברה חיים קשים מאוד, הגיעה מכלום, והפכה להיות אחת הנשים המצליחות והמשפיעות בעולם. הייתי שואלת אותה מה הכוח המניע שלה ועל הדרך עושה לה תספורת מגניבה.

שוברת דיאטה עם?

כל דבר עם חמאה.

טיפ מנצח למאמאצ’קות אחרות?

תספרו ותשתפו, אל תשמרו דברים בבטן, זה מדהים כמה כוח יש בשיתוף וכמה עזרה ותמיכה אפשר לקבל מאימהות אחרות. צריך לנצל את האחווה הנשית הזאת ולשתף את הקשיים, כי כולנו עוברות פחות או יותר דברים דומים.